Blog

Pinterest fiziksel nesneleri aramanizi saglayan Lens uygulamasini tanitti

Mobilde görsel arama, arama kutusundan kameraniza dogru genislemeye devam ediyor. Pinterest‘in bu alana girisi, geçisi biraz daha hizlandirabilir. Yeni görsel arama araci Lens‘i tanitan Pinterest, telefon kameranizin etrafta “gördügü” nesneleri dogrudan platformunda aranabilir hale getiriyor. Pinterest’in Android ve iOS uygulamasi içinde kullanilan Lens, bir görsel arama araci.

Pinterest uygulamasini açip Lens’i çalistirdiginizda kameraniza gösterdiginiz bir bardak, fincan, ayakkabi, gömlek, elma ve diger birçok nesne aranabilir hale geliyor.

 

Pinterest kameranizda gösterdiginiz nesneleri taniyarak, arama sonuçlarinda ayni nesneye ait benzer görselleri getiriyor. Baglamsal çalisan Lens ile bir meyve, örnegin nar, arattiginizda nar ekmegi, nar sandviçi ya da nar soyma ipuçlari gibi sonuçlar görebiliyorsunuz. Söz konusu lamba ya da saat gibi dekoratif bir esyaysa, bunlarin kullanildigi oda görselleri arama sonuçlarinda karsiniza çikiyor. Böylelikle ayni giysi ya da objelerin farkli kullanimlariyla ilgili stil önerileri veriyor Pinterest size.

 

interest Kasim 2015’te görsel arama aracinin ilk örnegini tanimisti. Pinterest’teki paylasimlardan birinin bir bölümünü kesip dogrudan o bölümü aramanizi saglayan görsel arama teknolojisi, Lens’in temelini olusturuyor. Pinterest’in Lens ile birlikte benzer pin’leri arama özelligini de tanitti. Özellik, kullanicilarin akislarini kendi ilgilerine göre tek dokunusla özellestirmelerini sagliyor. Pinterest’te ana sayfanizda farkli görsellere bakarken, ilginizi çeken bir konuda daha fazla pin görmek istiyorsaniz, her bir göselin sag alt kösesindeki çembere dokunmaniz yeterli.

Bu Yazıyı Paylaş

(0) Yorum

Yorum Yapın