Blog

Google Haritalar yeni tasarimiyla gerçek zamanli mekan ve rota önerilerini ana ekrana getiriyor

Google, en popüler ürünlerinden Haritalar mobil uygulamasinin yeni tasarimini devreye aliyor. Bugünden itibaren Android uygulamasinda görmeye basladigimiz yeni tasarim, Haritalar verisiyle sunulan servisleri ön plana çikariyor. Google Haritalar Android uygulamasinin yeni tasarimi, günlük rutininizde isinize yarayabilecek bilgileri ana sayfaya getiriyor. Google’in Haritalar ile birlikte sundugu, etrafinizdaki restoranlar gibi mekan önerilerini getiren yakin yerler, trafik navigasyonu ve toplu tasima servisleri artik tek dokunusla erisilebilir hale geliyor.

Android uygulamasinin ana sayfasini yukari dogru sürüklediginizde Google Haritalar’in Yerler sekmesinde Foursquare benzeri bir sekilde, günün saatine göre size konum bazli restoran, kafe ya da eglence mekani önerilerini siraliyor.

Etrafinizdaki ATM, eczane ya da benzin istasyonu gibi noktalari yine bu menüde tek dokunusla aramaya baslamaniz mümkün. Google Haritalar’in trafik önerileri ise Sürüs sekmesinde saklanmis durumda. Ev ve ofis adreslerinizi kaydettiyseniz Sürüs sekmesini açtiginida, Haritalar, bulundugunuz yerden baslayarak varis zamanlarinizi otomatikman gösteriyor. Yakinizda trafik durumuyla ilgili uyarilari da yine bu sekmenin ana ekranina getiriyor.

Google’in bir yerden bir yere rota saglayan servisi içinse yine bu ekranda yer alan “Sürüse Basla” tusunu takip etmeniz gerekiyor. Google’in toplu tasima önerileri ise Transit sekmesi altinda görünüyor.

Google toplu tasima önerilerini saglayan Transit özelligini Istanbul ve Ankara için geçtigimiz Aralik’ta devreye almisti. Google Haritalar yeni tasarimi, ulasim ve konum odakli rakip uygulamalara karsi Google’in elini biraz daha güçlendirebilir. Google yeni tasarimini iOS’te devreye alip almayacagini henüz açiklamadi.

Bu Yazıyı Paylaş

(0) Yorum

Yorum Yapın